Yıldırım\'la Kahraman arasında cami gerilimi

Haberi Paylaş

Tarih: 14 Kasım 2017 10:57

Yıldırım'la Kahraman arasında cami gerilimi

Başbakan Binali Yıldırım'la TBMM Başkanı İsmail Kahraman arasında, TBMM'deki mimari ödüllü Çinici Camii yüzünden gerilim yaşandığı öne sürülüyor. Kahraman caminin yerle bir edilip yerine yenisinin yapılmasını savunurken, Yıldırım ise gereksiz masraf olacağı için buna karşı çıkıyor.

Başbakan Binali Yıldırım'la TBMM Başkanı İsmail Kahraman arasındaki gerilimi Hürriyet'ten Deniz Zeyrek köşesine taşıdı. Başbakan Binali Yıldırım’a çok yakın bir yetkilinin kendisini arayarak “O cami yıkılmayacak” dediğini belirten Zeyrek, "Ben, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın ısrarcı olduğunu söyleyince de kurduğu cümlenin arkasında durdu ve Başbakan Yıldırım’ın TBMM Camii’nin yıkılmasını istemediğini aktardı. Sonuçta parayı veren hükümetti ve Başbakan razı gelmezse Kahraman’ın amacına ulaşması zordu. O nedenle nerede bu konunun konuşulduğuna denk gelsem, “Cami yıkılmayacak” demeye başladım" ifadelerini kullandı.


Bir dönem daha TBMM Başkanı olmasının, Kahraman’ın Cami konusundaki planını gerçekleştirmesi için fırsat yarattığına dikkat çeken Zeyrek, Kahraman'ın ısrarından vazgeçeceğini sanmadığını söyledi. Zeyrek yazısını şöyle noktaladı: "Bakalım kimin istediği olacak? Kamunun 'israf'tan kaçınmasını isteyen Yıldırım’ın mı? TBMM’de 'daha büyük cami' isteyen Kahraman’ın mı?"

Kaynak:MYNET
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

POLİTİKA