Arınç\'tan yeni parti iddialarına cevap

Haberi Paylaş

Tarih: 24 Kasım 2017 10:07

Arınç'tan yeni parti iddialarına cevap

Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, 'AK Parti'ye küskünler' olarak nitelendirilen bir grup ile yeni parti kuracakları yönündeki iddiaları yalanladı.

Habertürk'te Kübra Par'a konuşan Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, yeni parti iddiaları için "Bu iddiaların hepsi safsata" dedi.


Arınç, bu tarz iddiaların kendilerini yıpratmak için görevlendirilmiş kişiler tarafından yapıldığını söylerken "Birileri bu kazan için her zaman odun atacak" dedi.


AK Parti'ye yönelik muhalif açıklamalarıyla ilgili de konuşan Arınç, "Biz eleştiri hakkımızı her zaman kullanmak isteriz. Bu kimin menfaatinedir, kimin zararınadır önemli değil. Bildiğimiz konularda bir şey sorulursa cevap veririz" ifadelerini kullandı.


Arınç, 2007'de Recep Tayyip Erdoğan'a Cumhurbaşkanlığı için aday olmaması gerektiğini söylediğini aktardı. Arınç, buna sebep olarak Erdoğan'ın icraatçı bir başbakan olmasını gösterdiğini söyledi.


'BU KONUYU ÇÖZEN YİNE SAYIN ERDOĞAN OLDU'


Arınç, partinin kurucularından olduğunu aktarırken AK Parti'nin bazı resmi toplantılarına çağrılmaması konusunda kırıldığını söyledi. Arınç, şu ifadeleri kullandı:


"Resmi toplantılara davet edilmez oldum. Büyük bir haksızlık. Ben bu partinin kurucusu olacağım, kendini bilmez birisi bu adam kurucu değil diyecek. Ama içime attım ve bunu gerekli yerlerde söyledim. Bu konuyu çözen yine sayın Erdoğan oldu."


Arınç, gazeteci Par'ın "Küstünüz, barıştınız?" sorusuna da şu yanıtı verdi:


"Küsmedim, üzüldüm. Ama siz kurucusunuz, sıfatınız devam ediyor, her zaman söz sahibi olacaksınız denildiği için bana… Ben AK Parti'ye sempatizan değil, o partiyi kuran birisiyim."


Arınç, kendisine yönelik bu hareketleri kimin yapmış olabileceği sorusuna da "Hepsi malum belli kişiler. İsmini söyleyecek halim yok. En iyisi isim söylemeyeyim. Parti içindekiler de biliyorlar. Beni yok etmek istediler. Ben güçlü bir insanım. Tayyip Erdoğan ile aramızda mesafe açılırsa o zaman kendileri ön planda yer alacaktı. Bizim varlığımızdan endişe duydular" dedi.

Kaynak:TİMETÜRK
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

POLİTİKA