Erdoğan: Trump ile bir kez daha görüşebilirim

Haberi Paylaş

Tarih: 28 Kasım 2017 14:41

Erdoğan: Trump ile bir kez daha görüşebilirim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hafta yeniden AB Başkanı Trump ile görüşebileceklerini söyledi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile geçen Cuma günü gerçekleştirdiği telefon görüşmesinin uzun süredir ABD ile "ortak frekans" yakalayabildikleri bir görüşme olduğunu ve bu hafta yeniden görüşeceklerini söyledi.


SURİYE KRİZİ ve SOÇİ ELE ALINDI


Erdoğan ile Trump'ın geçen hafta gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde ikili ilişkilerin yanı sıra Soçi zirvesi, Suriye krizi ve bölgesel sorunların ele alındığı belirtilmişti. Görüşmenin ardından Türk yetkililer Trump'ın ABD'nin Suriye'deki Kürt gruplar PYD/YPG'ye silah yardımının bundan sonra kesileceğini söylediğini açıklamıştı.


"GÖRÜŞMENİN DEVAMINI YAPACAĞIZ"


AK Parti'nin TBMM'deki grup toplantısında görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Trump ile telefon görüşmesi uzun süredir ABD ile ortak frekans yakalayabildiğimiz bir görüşme oldu. YPG/PYD, savunma sanayi işbirliği, FETÖ ile mücadelenin ele alındığı bu görüşmenin devamını önümüzdeki günlerde yapacağız" dedi.


Erdoğan grup toplantısının ardından gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtlarken ise "Trump ile bu hafta içinde yeniden görüşeceğiz, aramazsa ben arayacağım" dedi.

Kaynak:TİMETÜRK
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

POLİTİKA