Kılıçdaroğlu\'ndan Sezgin Tanrıkulu\'na SİHA desteği

Haberi Paylaş

Tarih: 12 Eylül 2017 10:40

Kılıçdaroğlu'ndan Sezgin Tanrıkulu'na SİHA desteği

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV canlı yayınında İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu.


Açıklamasında terörle mücadelede SİHA'ların kullanılmamasını isteyen CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun sözlerine değinen Kılıçdaroğlu, öldürülen teröristler hakkında: ''Terör örgütüne destek olabilirler, terörist olabilirler ama orada silah olması lazım. O da yok'' ifadelerini kullandı.


"TERÖRİST OLABİLİRLER AMA SİLAH YOK"


CHP Lideri, "Terör örgütüne destek olabilirler, terörist olabilirler ama orada silah olması lazım. O da yok." ifadelelerini kullandı.


"PİKNİK YAPIYORLARDI"


Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili şunları söyledi: "Ne diyor Sezgin Tanrıkulu? Bu insanlar öldürüldü. Gerçekten terörist mi değil mi araştırılsın diyor. Bu 4 kişi oraya gitmeden önce güvenlik kontrolünden geçiyorlar.


Eğer bunlar terörist ise neden tutuklanmıyor. Sezgin Bey üzerinden giderek  CHP, PKK'ya destek veriyor diyorlar. Sezgin Bey üzerinden bize saldırıyorlar. Sezgin Bey ile konuştum.


Olay yerinin yakınındaki bir muhtar bilgi verdi. Öldürülenlerden bazıları iş adamı zaten. Gizli kapaklı insanlar değil, piknik yapıyorlar orada. Terör örgütüne destek olabilirler, terörist olabilirler ama orada silah olması lazım. O da yok.

Kaynak:haber10
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

POLİTİKA