Edirne\'de ödüllü satranç turnuvası

Haberi Paylaş

Tarih: 11 Ekim 2017 10:08

Edirne'de ödüllü satranç turnuvası

Edirne Selimiye Camii Külliyesi’nin UNESCO Dünya Mirası olduğuna dair farkındalık oluşturmak için, Edirne Belediye Başkanlığı 5. Geleneksel Ödüllü Satranç Turnuvası düzenleyecek.

Edirne Selimiye Camii Külliyesi'nin UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde olduğuna dair farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında 14-15 Ekim 2017 tarihlerinde ETSO Meriç Konferans Salonu'nda ‘UNESCO Dünya Mirası Edirne Selimiye Camii Külliyesi, 5. Geleneksel Ödüllü Satranç Turnuvası' gerçekleştirilecek.


SON BAŞVURU 12 EKİM'DE


3 kategoride gerçekleştirilecek olan satranç turnuvasına son başvuru tarihi 12 Ekim Perşembe günü olarak belirlendi. Her kategorinin 64 sporcu ile sınırlı olduğu yarışmada katılmak isteyenler başvurularını web üzerinden yapabilir.


İLK 5'E ÖDÜL


Satranç turnuvasındaki ödüller ise şu şekilde belirlendi, “Her üç kategorinin de 1.'sine tam altın, 2.'sine yarım altın, 3.'süne çeyrek altın, 4.'süne ve 5.'sine 1 gram altı ve yine En İyi Edirne Lisans İli Sporcusu ile En iyi Edirne Lisans İli Bayan Sporcusunu 1 gram altın.”

Kaynak:timetürk
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

GÜNDEM