\'Beyaz Hackerlar\'ın kıran kırana mücadelesi

Haberi Paylaş

Tarih: 27 Ekim 2017 11:03

'Beyaz Hackerlar'ın kıran kırana mücadelesi

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret (STM) AŞ tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, siber güvenlik uzmanları ve bu alana merak duyanlar birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret (STM) AŞ tarafından gerçekleştirilen "Bayrağı Yakala" etkinliği, siber güvenlik uzmanları ve bu alana merak duyanları bir dizi yarışma etrafında buluşturdu.


Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen CTF Capture The Flag (Bayrağı Yakala) etkinliğinde "beyaz hacker" rolüne soyunan yarışmacılar, sistemdeki açıkları bulmak için kıyasıya yarıştı. Etkinliğe kamu, üniversiteler ve özel sektörden takımlar katıldı.

siber1


KRİPTOLOJİ, TERSİNE MÜHENDİSLİK, Wİ-Fİ VE DAHASI...


Türkiye'nin milli siber güvenlik çalışmalarına öncülük eden STM'nin Ankara'daki bir otelde gerçekleştirdiği etkinlik, STM Genel Müdürü Davut Yılmaz'ın açılış konuşmasıyla başladı. Gazeteci-yazar Serdar Kuzuloğlu'nun sunumunu üstlendiği etkinlik, siber güvenlik profesyonelleri ve meraklılarının mücadelesine sahne oldu.

siber2


Önceliği Türkiye için siber güvenlik alanında nitelikli insan kaynağı yetiştirmek olan etkinlikte katılımcılar, STM'nin siber güvenlik ekibi tarafından özel oluşturulan yarışma ortamına kasıtlı yerleştirilen sistem açıklarını bularak ilerlediler. Siber güvenlik uzmanlarının kendilerini geliştirme fırsatı yakaladığı yarışmada katılımcılar, kriptoloji, tersine mühendislik, Wi-Fi gibi dallarda belirlenen hedeflere ulaşmak için mücadele ettiler.


Kaynak:TİMETÜRK
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

TEKNOLOJİ