“Kamuda memur disiplini” eğitim semineri

Haberi Paylaş

Tarih: 18 Kasım 2017 10:39

“Kamuda memur disiplini” eğitim semineri

Van’da belediyelerde görev yapan personellere yönelik “Kamuda memur disiplini’ eğitim semineri verildi.

Van Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından Kadın Yaşam Merkezi Konferans Salonunda verilen seminere daire başkanları ve belediyelerde çalışan personeller katıldı. “Kamu yönetimi ve danışmanlık” eğitimleri kapsamında verilen seminere Bakırçay Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tuncer Asunakutlu konuşmacı olarak katıldı. Asunakutlu, katılımcılara yönetim becerilerinin geliştirilmesi, kamuda memur disiplini ve ahlakı ile liderlik ve algı yönetimi konularında çeşitli bilgiler sundu.

  Konuya ilişkin bilgi veren İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Adnan Ergenç ise 4 günlük eğitim seminerlerinin son derece verimli geçtiğini belirterek, “Yasalar, yönetmelikler, genelgeler ve diğer mevzuatlar doğrultusunda işe göre personel ataması ve yetiştirilmesi fikrinden hareketle, çok personelle çok iş değil. Verimli ve yetişmiş personelle çok iş ilkesine dayanarak, belediyede verimliliği ve performansı arttırmak istiyoruz” dedi.

  Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ve 4 gün süren eğitim programına Büyükşehir Belediyesi ve 13 ilçe belediyesinden çok sayıda personel katıldı.

Kaynak:İHA
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

VAN HABER