Son dakika! Rusya\'ya havan toplu saldırı!

Haberi Paylaş

Tarih: 21 Kasım 2017 11:26

Son dakika! Rusya'ya havan toplu saldırı!

Rusya'nın Şam Büyükelçiliği'ne teröristler tarafından havan topuyla saldırıldığı, bir havan mermisinin binanın dış duvarına düştüğü belirtildi. Rusya'da bulunan Şam Büyükelçiliği'ne havan topu ile saldırı gerçekleşti. Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasına göre, militanlara ait mevzilerden atılan 122 milimetrelik bir havan mermisi Rusya'nın Şam Büyükelçiliği binasının çitlerine isabet etti. Patlama sonucunda duvarlar, elektrik hatları ve su sevkiyat sistemi zarar gördü.

Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, saldırı sonucunda Rusyanın Büyükelçilik binasının, elektrik tellerinin ve su boru sisteminin zarar gördüğü kaydedildi.


Açıklamada, Büyükelçilik elemanlarından hiç biri zarar görmedi denildi.


Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada militanlar tarafından Rusya'nın Şam Büyükelçiliği'ne yapılan saldırının Suriye'de teröre karşı gerçekleşen operasyonların başarıyla sona erdirilmesindeki kararlılığı sarsmayacağı belirtildi.


Açıklamada bu gibi provokasyonların Rusya'nın partnerleri ile birlikte teröristlerin Suriye'deki varlığının sona erdirilmesine, ülkede barış ve güvenliğin sağlanmasına, bağımsızlık, birlik ve toprak bütünlüğünün güçlendirilmesine yönelik kararlılığını etkilemeyeceği vurgulandı.


Rusya'nın Şam Büyükelçiliği'ne Moskova'nın operasyonların başladığı 2015 yılından beri birçok saldırı gerçekleştirildi. Rus Dışişleri Batılı partnerlerine sessiz kalmak yerine bu gibi saldırıları kınama çağrısı yaptı.

Kaynak:MYNET
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DÜNYA