Kılıçdaroğlu: 2019\'da İstanbul\'u alacağız

Haberi Paylaş

Tarih: 24 Kasım 2017 10:58

Kılıçdaroğlu: 2019'da İstanbul'u alacağız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "2019'da İstanbul'u, büyükşehiri alacağız" dedi. Öte yandan Kılıçdaroğlu konuşurken bir kadın kürsüye çıkarak CHP liderini öpünce ilginç anlar yaşandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi ziyareti ve kadınlarla bir araya geldi. Beylikdüzü'ndeki merkezde bir kadın bir anda kürsüye çıktı. Kadın, Kılıçadroğlu'nun öpünce CHP lideri konuşmasına bir süre ara verdi.


'2019'DA İSTANBUL'U ALACAĞIZ'


Kılıçdaroğlu ziyaretinde kadınların sorularını tek tek cevapladı. 2019 yerel seçimlerine değinen Kemal Kılıçdaroğlu, "2019 'da İstanbul'u, büyükşehiri alacağız. İstanbul'u bir Avrupa kenti yapacağız. İstanbul'u bir dünya merkezi yapacağız. İstanbul'da yaşayan kadınlar çocuklarının uyuşturucu belasından kurtulmalarını istiyorlar. Ben çalışıyorum 24 saat çalışıyorum. Normal bir hayat benim için bitti. Arada bir hanımla konuşuyoruz. O da aynı dertleri taşıyor. Bende de aynı dert. Şahsi hiçbir derdim yok. Benim para pulla ilişkim yok. Benim tek ilgim var bu ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. Herkesin işi herkesin aşı olsun.Görev benden çok annelere düşüyor. Çocuğunuz işsizse 2019'da sandığa gideceksiniz. Faiz belasından ne zaman kurtulacağız diyeceksen oyumuzun artık rengini değiştireceğiz" dedi.


'BANA DÖRT YIL YETER'


Kadına şiddet ile ilgili bir soruyu da cevaplayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Kadına şiddetin şiddetin engellenmesi istiyorsa bunun tek adresi var, CHP'dir. Bizi kötülediler. CHP şöyledir, böyledir diye. 15 yıldır memleketi biz mi yönetiyoruz ne yaptık biz. Benim parayla pulla bir ilgim yok. Kul hakkı yemem. Onun ne kadar büyük bir günah olduğunu biliyorum. Benim görevim size hizmet etmek. Doğrudur. Erkek işsize eve yeteri kadar para gelmiyorsa bu erkek de hıncını gelir karısından alır.Evde huzurun olması yolu evde bereketin olmasıdır. Kavga ortamını oluşturan temel neden ekonomidir. Size söz veriyorum huzuru, barışı getireceğim bu ülkeye. Bana dört yıl yeter" dedi.


'İMAM HATİPLERİ AÇAN BİZİZ NİYE KAPATALIM'


İmam hatipleri kapatacaklarının iddia edildiğini söyleyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Niye kapatalım açan biziz imam hatipleri. Herkesin inancı benim başımın üstüne. Asgari ücretin net 2 bin lira olması lazım" dedi.

Kaynak:MYNET
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

POLİTİKA