Özel eğitim sınıfları ve evde eğitim alan öğrencilere ziyaret

Haberi Paylaş

Tarih: 06 Aralık 2017 12:59

Özel eğitim sınıfları ve evde eğitim alan öğrencilere ziyaret

Van Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, Erciş ilçesindeki özel eğitim sınıfları ve evde eğitim alan öğrencileri ziyaret etti.

Erciş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Talay, Özel Eğitim Öğretmeni Alper Gülsever ile birlikte okulları dolaşan ve özel sınıfları ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, özel eğitimli öğrencilerin özellikle topluma entegre olmasının sağlanmasının önemine değindi. Özel eğitime muhtaç öğrencilerin, okul içerisinde veya okul dışında yapılan etkinliklere katılımının sağlanması, toplumla ve akranları ile kaynaştırılması ve bütünleştirilmesinin bu öğrencilerin gelişimine katkı sunacağını belirten Altan Göl, tüm öğrencilerin birlikte oynama, öğrenme, eğitimsel ve sosyal etkinliklere katılma fırsatlarını oluşturmak gerektiğini, bunun yanı sıra velilere yönelik de özel eğitim konularında seminerler ve etkinlikler düzenlenmesi gerektiğini belirtti.


  Altan Göl, ayrıca her bireyin özel ve önemli olduğunu, onları olduğu gibi kabullenip çevre şartları ve imkanları bu bireylerin özelliklerine göre düzenlemek gerektiğini de dile getirdi.


  Özel eğitim sınıfları ve evde eğitim alan öğrencileri ziyaret eden Altan Göl, daha sonda özel rehabilitasyon merkezleri yöneticileri ile geniş kapsamlı bir toplantı yaptı.

Kaynak:İHA
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

VAN HABER