Instagram Direct Türkiye\'de kullanıma sunuldu

Haberi Paylaş

Tarih: 08 Aralık 2017 15:52

Instagram Direct Türkiye'de kullanıma sunuldu

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından Instagram, özel mesajlar özelliğini ayrı bir uygulamaya dönüştürdü. Türkiye'yle beraber 6 ülkede kullanıma sunuldu.

Direct isimli verilen uygulama, özel mesajları Instagram uygulamasından ayırmanın ilk adımı olarak görülüyor. Direct uygulaması Türkiye, Portekiz, İsrail, Şili, İtalya ve Uruguay'daki iOS ve Android kullanıcıları için indirilmeye sunuldu.


Kullanıcılar Direct uygulamasını yüklediklerinde, Instagram uygulamasındaki mesaj kutusu kaldırılıyor ve mesajlara yalnızca yeni uygulama üzerinden erişilebiliyor.


6 ÜLKEDE TEST EDİLECEK


Şu an için aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 6 ülkede test edilen Direct uygulaması, kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alması halinde tüm dünyaya sunulacak.


Kamera odaklı bir uygulama olan Direct, kullanıcıların arkadaşlarıyla metin mesajlarının yanı sıra Snapchat'teki gibi fotoğraf ve kısa videolarla iletişime geçmesi için geliştirildi.


Bu uygulamanın çıkış şekli kimilerine tanıdık gelebilir zira Facebook 2014 yılında benzer bir şekilde uygulaması içerisindeki mesajlar özelliğini kaldırarak Messenger isimli ayrı bir uygulama yayınlamıştı.

Kaynak:TİMETÜRK
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

TEKNOLOJİ