Başkan Vekili Öztürk, ziyaret ettiği kilim atölyelerinde kilim dokudu

Haberi Paylaş

Tarih: 13 Aralık 2017 09:49

Başkan Vekili Öztürk, ziyaret ettiği kilim atölyelerinde kilim dokudu

Van'ın Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, belediye bünyesinde açılan kilim dokuma kursunda incelemelerde bulunarak bir halı tezgâhının başına geçip kilim dokudu.

Göreve başladığı günden beri yoğun bir tempo ile çalışan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, ilçede yeni açılan kilim dokuma ve dikiş nakış kurslarını ziyaret etti. İlk olarak Kadın Emeği Pazarında açılan kilim dokuma atölyesini ziyaret eden Öztürk, öğreticilerden kurs hakkında bilgi aldı. Kursiyerlerle bol bol sohbet eden Öztürk, büyük bir emekle dokunan kilimleri yakından inceledi. Kilimlerin büyük emeklerle dokunduğunu belirten Başkan Vekili Öztürk, bir kilim dokuma tezgâhının başına geçerek kursiyerlerle birlikte kilim dokudu. Başkale’ye özgü kilimlerin tanıtılması gerektiğini belirten Öztürk, “Kilimlere çok değer veriyorum. Başkale’ye özgü kilimlerin tanıtımı için Kursiyerlere her türlü desteği vereceğiz” dedi.


Daha sonra Başkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde açılan dikiş nakış kurslarını ziyaret eden Öztürk, burada da kursiyerlerle bir süre sohbet ettikten sonra ayrıldı.

Kaynak:İHA
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

VAN HABER