Pence, İsrail\'e gelecek ay gidiyor

Haberi Paylaş

Tarih: 19 Aralık 2017 10:27

Pence, İsrail'e gelecek ay gidiyor

Trump'ın Kudüs kararı sonrası gerilimin zirveye çıkmasıyla Ortadoğu ziyaretini erteleyen ABD Başkan Yardımcısı, seyahat tarihini 14 Ocak olarak ilan etti.

ABD Başkanı Donal Trump'ın Kudüs kararı sonrası gerilimin yükselmesiyle Ortadoğu ziyaretini erteleyen ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, seyahat tarihini 14 Ocak olarak duyurdu. Mike Pence, 19 Aralık'ta ertelediği ziyareti ocak ayı ortasında yapacak ve İsrail'e gidecek.


ERTELENME NEDENİ VERGİ YASASIYDI


Pence, Başkan Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasıyla bir anda bölgeye gitmeyi ertelemişti. Ertelemeye gerekçe olarak ise, Kongre'de görüşülen vergi yasası gösterilmişti.


Başkan Yardımcısı Pence'in seyaheti 14 Ocak'ta başlayacak, önce Mısır'a gidecek ardından İsrail'e geçecek. Pence'nin İsrail Parlamentosu Knesset'e hitap etmesi bekleniyor.


MAHMUD ABBAS GÖRÜŞMEYİ REDDETMİŞTİ


Filistinliler için Pence halihazırda istenmeyen adam. Filistin lideri Mahmud Abbas, ABD Başkan Yardımcısı'yla görüşmeyi reddetmişti. Mısır'da ise hem Kıpti Kilisesi lideri Papa II. Tawadros hem de El-Ezher Şeyhi Ahmet et-Tayyib Pence'le randevularını iptal etmişti.

Kaynak:TİMETÜRK
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DÜNYA