Dikkat eksikliğinin çaresi Batman kostümü

Haberi Paylaş

Tarih: 21 Aralık 2017 09:14

Dikkat eksikliğinin çaresi Batman kostümü

Dikkat eksikliği yaşayan çocukların Süperman, Batman, Örümcek Adam kostümü giyerek ders çalışması odaklanmalarını artırıyor.

ABD’li bilim insanlarının yaptığı yeni bir araştırma dikkat dağınıklığıyla birlikte odaklanma sorunu yaşayan çocuk sahibi ailelere öneri niteliğinde. ABD’de yayın yapan aylık Child Development adlı bilim dergisinde yayımlanan araştırmada, Batman, Örümcek Adam, Süperman gibi kurgusal karakterler gibi giyinen çocukların bir şeye odaklanmaları daha kolay oluyor.


Araştırmada, 4-6 yaş aralığındaki 180 çocukla Batman, Rapunzel, Dora the Explorer gibi karakterler canlandırıldı. Ardından 10 dakikalık sıkıcı bir ödev yapmaları istendi. Bir gruptan kendileri gibi davranmaları istendi, diğer gruba da karakterleri gibi davranmaları söylendi. Büründüğü karakter gibi davranan çocuklar, ödevlerini dikkatli bir şekilde gerçekleştirdi. Araştırma uzmanları, ebeveynlerin odaklanma sorunu yaşayan çocuklarına istedikleri kurgusal karaktere bürünme ve gün boyunca o karakter gibi davranma izini vermelerini önerdi.

Kaynak:MYNET
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SAĞLIK