Seksörlük mesleğinde para var

Haberi Paylaş

Tarih: 28 Mayıs 2017 13:00

Seksörlük mesleğinde para var

Seksörlük mesleğini Türkiye'yen tanıtan Okan Kavlak, haftanın beş günü 8'er saat çalışarak 8 bin Euro kazanıyor.

Seksörlük, Uzakdoğu'da 100 yıldır sürdürülen bir meslek. Türkiye'de tavukçuluk sektöründe çalışanlar dışında pek bilinmiyor.


OKAN KAVLAK, TÜRKİYE'YE TANITTI


Ankara Kalecikli 31 yaşındaki Okan Kavlak, seksörlük mesleğini Türkiye'ye tanıtan isimlerin başında geliyor. Bankacılık mezunu Kavlak, seksörlük mesleğini ilk olarak doğup büyüdüğü Ankara Kalecik'te faaliyet gösteren damızlık şirketi Ross Breeders'ta çalışan 6 Koreli seksörle tanıdı.


BAŞARILI SEKSÖR ADAYLARI ARAYIŞINA GİRDİ


10 yıl önce Türkçe öğrenip Kalecik'e yerleşen Koreli seksörler, bir süre sonra bu işi ilçede yaşayanlara da öğretti. Ardından ilçede başarılı seksör adayları arayışına girildi.


Şirket, belediye aracılığıyla "Yetiştirilmek üzere seksör adayı arıyoruz" ilanı verdi. O ilana kadar garsonluktan pazarcılığa, otobüs şoförlüğünden sözleşmeli öğretmenliğe kadar pek çok iş yapan Okan Kavlak, 60 adayın arasından seçilen 4 seksörden biri oldu.


Kavlak bu zamana kadar Türkiye, İsrail, Hollanda, Belarus ve Rusya'da seksörlük yaptı. Şimdi ise meslektaşı ve arkadaşı Mustafa Beşpınar ile Macaristan yolunda...


"İŞİMİZ HATA KABUL ETMİYOR"


Mesleklerinin hata kabul etmediğini söyleyen Okan Kavlak, "Başarılı bir seksörün bütün ırklara hâkim olması gerekiyor. 2 yılda aldığımız eğitimlerle bu noktaya geldik" diyor.


AYDA 8 BİN EURO


Yakın arkadaşı Mustafa'yla Macaristan'da dünyanın en tanınmış seksör şirketiyle yeni bir sözleşme imzaladıklarını söyleyen Kavlak. "Haftanın 5 günü, 07.00-15.00 arasında çalışacağız. Ayda 8 bin Euro kazanacağız. 100 civcivde 1 hata yapma hakkımız var. Çünkü müşteri tavuk olacak civcive daha fazla para ödüyor. Dolayısıyla yaptığımız bir hata müşterinin zarar etmesine, şirketin de güvenilirliğine gölge düşürür" dedi.

Kaynak:Haber10
Yorum Ekle

kod


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

EKONOMİ